به همت متخصصان دانشگاه آزاد اسلامی سمنان؛ «سفیر سلامت» به خانه سمنانی‌ها می‌‌رود/ مرکز مشاوره و مراقبت پرستاری چه خدماتی می‌دهد؟

نسخه مناسب چاپ

شهروندان سمنانی با راه‌اندازی مرکز مشاوره و مراقبت پرستاری در منزل با عنوان «سفیر سلامت» به همت متخصصان دانشگاه آزاد اسلامی سمنان از خدمات این مرکز بهره‌مند می‌شوند.

 

 الهه جهان رئیس مرکز خدمات پرستاری «سفیر سلامت» دانشگاه آزاد اسلامی واحد سمنان درباره راه‌اندازی مرکز مشاوره و مراقبت پرستاری در منزل با عنوان «سفیر سلامت» به خبرنگار ما در سمنان گفت: گسترش بیماری‌ها امروز به تهدیدی برای سلامت مردم تبدیل شده و ضرورت ارائه خدمات رسانی در منزل را افزایش داده است.

جهان اظهار کرد: مراقبت در منزل عبارت از ارائه خدمات بهداشتی و درمانی در محل زندگی بیماران است که در این سیستم، بیمار تحت نظارت پزشک و پرستار در محل زندگی خود از خدمات بهره‌مند می‌شود.

وی به تشریح خدمات این مرکز پرداخت و بیان کرد: ارائه مشاوره درباره مراقبت از بیمار، آموزش مراقبت از بیمار و کمک‌های اولیه، ویزیت پزشک و پرستار در منزل، تزریقات و سرم تراپی، گرفتن نوار قلب در منزل، گرفتن انواع آزمایش‌ها، کشیدن بخیه طبق دستور پزشک، گذاشتن سوند معده و سونداژ ادراری، پانسمان و مراقبت از زخم‌های جراحی، سوختگی، پانسمان زخم‌های بستر و زخم پای دیابتی و عفونی و بازکردن گچ ازجمله خدماتی است که مرکز مراقبت پرستاری سفیر سلامت ارائه می‌دهد.

رئیس مرکز خدمات پرستاری «سفیر سلامت» دانشگاه آزاد اسلامی واحد سمنان هدف از راه‌اندازی این مراکز را تأمین، حفظ و ارتقای سلامت مددجویان و بیماران به‌صورت مستقیم و غیرمستقیم از طریق ارائه مراقبت‌های پرستاری مبتنی بر نیاز جامعه دانست.

جهان افزود: پوشش همگانی و عادلانه خدمات و مراقبت‌های نظام سلامت، افزایش بهره‌وری مراکز بهداشتی و درمانی، آموزش و توسعه خدمات خودمراقبتی و فراهم کردن زمینه مشارکت و توانمندسازی خانواده و افراد، تأمین مراقبت و خدمات پرستاری مورد نیاز آحاد مختلف جامعه در سطوح سه‌گانه نظام سلامت و استفاده بهینه از استعداد نیروهای کارآمد و متخصص و باتجربه در راستای رفع مشکلات موجود در بیمارستان‌ها و جامعه از دیگر اهداف مرکز مشاوره و مراقبت پرستاری سفیر سلامت محسوب می‌شود.

وی درباره وظایف و اختیارات این مرکز در راستای رسیدن به اهداف خود تصریح کرد: رایزنی و عقد قرارداد با مراکز درمانی و بیمارستانی برای تحت پوشش قراردادن بیمارانی که نیاز به تداوم مراقبت بعد از ترخیص دارند، ارائه خدمات مشاوره‌ای و مراقبتی به مراکز و مؤسسات مانند مدارس، کارخانجات و ادارات و برقراری ارتباط با مراکز بهداشتی، درمانی و داروخانه‌ها به‌منظور ایجاد شبکه‌های تسهیل شده در خدمت‌رسانی به بیماران ازجمله اختیاراتی است که این مرکز اجازه فعالیت دارد.

عضو هیئت علمی واحد سمنان افزود: مرکز مشاوره و مراقبت‌های پرستاری در منزل (سفیر سلامت) با اخذ مجوز از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به شماره پروانه ۱۹۸۶۶۴-۳ توسط اعضای هیئت‌ علمی، دانش‌آموختگان و دانشجویان واجد شرایط دانشکده علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی واحد سمنان راه‌اندازی و اداره می‌شود.

 به گزارش آنا، ساختمان این مرکز در بلوار ۱۷ شهریور سمنان، پشت شرکت گاز سمنان، خیابان شهید درخشانپور واقع شده و به‌صورت شبانه‌روزی با حضور کادر آکادمیک و مجرب آماده ارائه خدمات‌رسانی به شهروندان است.

متقاضیان می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت خدمات با شماره تماس‌های ۰۹۳۷۵۸۴۰۴۱۹ ، ۰۹۳۶۰۳۶۸۸۷۴ و۰۲۳۳۳۳۶۱۹۶۹ تماس حاصل کنند.

فارسی
تگ: